Album na wieszakach

Dzisiaj kolejna inspiracja z wykorzystaniem wstążek, koronek i sznurków. Przedstawiam album w nietypowej formie czyli na wieszaczkach. Oto cała rodzinka.

Wieszaczki umieszcza się na takim oto stojaku. Ma on idealną pojemność na siedem wieszaków z zestawu z dość rozbudowanym zdobieniem.

Wieszak ozdobiłam przy użyciu gesso, pasty strukturalnej i bitumu, ozłociłam nieco woskiem.

Natomiast poszczególne wieszaki mają z jednej strony miejsce na zdjęcie, a z drugiej część interaktywną. Jedynie na wieszaku stanowiącym pewnego rodzaju wstęp do projektu nie dzieje się zbyt dużo. Wieszaki jak widać też postarzyłam, przy czym dodałam tekstury z piasku 3d.

Wszystkie kompozycje kleiłam przy użyciu magika, który “chwycił” również gazę, sztuczną koronkę, jak i sporej wielkości kwiaty przestrzenne. Wieszaczki mają dwie różne wielkości. Na długość są równe, ale niektóre z nich mają większą część do zawieszenia, co powoduje zmniejszenie powierzchni na zdjęcie.

Kompozycję w okolicach zdjęć przyklejałam na kostki dystansowe po to, aby odsunąć elementy zdobne od maty i umożliwić swobodne wsunięcie zdjęcia.

Po drugiej stronie znajdują się części interaktywne jak na przykład harmonijka, która umożliwia powstanie dziewięciu kolejnych miejsc na zdjęcia. Są też kieszonki, jak na przykład ta, do której włożyłam tagusie. To świetne miejsce na jakieś pamiątkowe zapiski czy inne skarby.

Stojak umożliwia stworzenie tez większych, a raczej grubszych kompozycji na wieszaczkach, jak na przykład tutaj – konstrukcja trifold czyli książeczki otwieranej na 3 części i jeszcze warstwowa konstrukcja na niej. Natomiast warto jest do konstrukcji dodać magnesy , aby przy wyciąganiu wieszaków strony nie zawadzały o siebie.

Na tym filmiku prezentuję wieszaki jeden po drugim 😉

A jeśli nie pamiętacie innego albumu w nietypowym kształcie, to przypominam album wakacyjny, w kształcie aparatu fotograficznego.

Zobacz również

Brak komentarzy