Kartka z kieszonką TUTORIAL

Hej! Zapraszam Was dziś na tutorial na wielce romantyczną kartkę z kieszonką, książeczką na życzenia i jeszcze ukrytym schowkiem.

Pokazywałam już ją Wam wcześniej o TUTAJ , więc przypomnę tylko jak wygląda ona na tym zdjęciu:

Wyszła mi na zdjęciu jakaś taka płaska, ale zaraz zobaczycie, że warstw jest sporo, zarówno od zewnątrz, jak i od zewnątrz.

Konstrukcja kartki

Z papieru wizytówkowego wytnijcie kawałki o wymiarach jak na zdjęciu.

Zajmiemy się teraz tą największą częścią, z której powstanie kartka o wymiarach 13x13cm. Oklejcie wnętrze kartki papierami ozdobnymi o 2-3mm mniejszymi niż wcześniej wycięty papier bazowy, dzięki czemu zyskacie wrażenie przestrzenności kompozycji.

Z kawałka 8x15cm przygotujcie kieszonkę zaginając brzegi na 3 krawędziach na szerokość 1cm. Obetnijcie różki, aby kieszonka dobrze się złożyła. Pokazałam to na zdjęciu.

Dotnijcie jeszcze rogi górnej części “zawiasów”, po to aby nie wystawały poza krawędź kieszonki.

Przyklejcie kieszonkę uważając, aby posmarować klejem tylko skrzydełka. To gruby papier, więc pomagam sobie nieodłącznymi klamerkami 😉

Teraz złóżcie na pół drugi pasek papieru i przyklejcie centralnie na drugiej wewnętrznej stronie formując książeczkę. Uwaga! Kleimy tylko trzy krawędzie książeczki pomijając górną krawędź – dzięki temu zrobi się schowek pod książeczką – zobaczcie na szczegółowych zdjęciach TUTAJ oraz na filmiku, do jakiego link znajdziecie na końcu tego tutoriala.

Książeczkę wyklejcie od wewnątrz neutralnymi kolorami, gdyż na niej napiszecie/nakleicie życzenia.

Natomiast od zewnątrz możecie poszaleć z kolorami. Ten sam papier przykleiłam też na kieszonce, aby praca była spójna.

Na zewnętrznej części kartki przyklejam wstążkę. Miejsce klejenia wzmacniam dodatkowo warstwą papieru, aby na pewno wstążka nie “puściła”.

Dopiero teraz przyklejacie papier ozdobny na płasko, klejąc po całości kartki.

To samo powtarzacie na spodniej stronie kartki uważając, aby wstążka ułożyła się mniej więcej na tej samej wysokości co z przodu.

No i mamy już najważniejszy etap czyli konstrukcję, teraz ozdabiacie ją według własnego uznania, ja pokażę Wam jak ja się za to zabrałam 🙂

Zdobienie kartki

Wycięłam z papieru papierowe elementy, pozostawiłam ich kilka sztuk na ozdobienie wnętrza kartki.

Ozdobiłam kilka tekturek, niektóre z nich popsikałam mgiełką:

A niektóre embossingiem na gorąco:

Oczywiście nie musicie barwić tekturek, są piękne także surowe. Jeśli chcielibyście je jednak ozdobić, to możecie je też pomalować farbkami akrylowymi, akwarelowymi, potuszować, pomiziać pastą strukturalną, powoskować… Możliwości mnóstwo!

Przygotowałam też sznurek, ptaszka z masy utwardzalnej, napis i półperełki.

Ale najpierw baza – wycięłam kilka kwadratów z papieru, każdy o 1-1,5cm mniejszy od poprzedniego. Ułożyłam je w piramidkę rozdzielając warstwy kawałkiem tekturki. Pod niektóre papiery podkleiłam też koronkę – tu na zdjęciu pokazuję spód takiego papieru.

Ułożyłam kompozycję z tego co przygotowałam nie zapominając również o wnętrzu kartki – wykorzystałam kosteczki dystansowe dla uzyskania wrażenia 3d.

Kartkę ozdobiłam jeszcze cekinami i mikrokulkami.

Na koniec gdzieniegdzie akcenty z lakieru 3d oraz przemiziałam niektóre elementy kartki złotym woskiem.

I już jest cała karteczka. Pokazuję ją również na filmiku o TUTAJ 🙂

Jeśli wykorzystacie ten tutorial to dajcie znać czy jest on czytelny, gdyż chciałabym uwzględnić Wasze uwagi w kolejnych kursikach 🙂

Zobacz również

2 komentarze

 • comment-avatar
  Ania z Kreatywnej Jacewiczówki 15 października 2019 (07:45)

  Świetny kurs 🙂 Często kartka ma fajną ‘okładkę’, a środek prosty i pusty. Tak niewiele trzeba, żeby to zmienić 😉 Dzięki :*

  • comment-avatar
   Cudnie nie Nudnie 15 października 2019 (11:03)

   dzięki Aniu! miłego klejenia 🙂