Kartka z wiązaniem i kieszonką TUTORIAL

Kolejny miesiąc z cyklu – robimy kartki w nietypowym kształcie 🙂 Dziś kartka z wiązaniem, cięta skośnie i oczywiście z ukrytą kieszonką. Zapraszam!

Konstrukcja kartki

Wymiary części głównej

Z papieru wizytówkowego wytnijcie kształt jak na zdjęciu. Na napisałam wysokości (gwiazda ja!) powinno być 18 cm.

Pokraczny kształt złóżcie na pół i wytnijcie jeszcze kartkę 13x18cm – to będzie tył naszego cuda.

Środek kartki

Tyle razy już Wam o tym pisałam, ale powtórzę tu również: wyklejam wszystkie strony kartki. Najpierw zajmuję się środkiem, aby na końcu nie przygniatać misternej konstrukcji jaką ukleję na przedniej stronie 😉

Papier ozdobny zarówno do środka, jak i na resztę stron docinam pozostawiając 2-3mm od brzegu kartki, aby wyglądało bardziej przestrzennie.

Do oklejenie środka zabrakło mi nieco papieru, ale to w końcu scrapbooking, więc docięłam kawałek i zamaskowałam kwiatkami na płasko.

Przednia strona kartki

Przycinam papier ozdobny do przedniej strony. Aby było mi łatwiej wycięłam najpierw prostokąt, którego ciachnęłam po całości. To co odcięłam wykorzystam do tylnej strony kartki, o w ten sposób:

Zanim przykleję papier trzeba pomyśleć o wiązaniu. Przygotowałam wstążeczki rypsowe, które zamocowałam na taśmę dwustronną do przedniej strony:

Dopiero na nie nakleiłam papier ozdobny.

Tylna strona kartki

Papier ozdobny (ten odcięty z przodu) przyklejam stosując klej introligatorski, tu magik.

To też jest moment, aby przyłożyć (jeszcze bez klejenia!) kartkę do reszty konstrukcji czy aby przypadkiem nie ma jej za dużo 😉

Do tylnej ścianki przyklejam koronkę na taśmę dwustronnie klejącą. Po przyklejeniu wygląda ona tak (patrząc od przodu kartki):

Na taśmę klejącą, która od spodu trzyma koronkę naklejam kawałek papieru, aby na pewno cały klej był zakryty. Dlaczego? Bo to będzie wejście do ukrytej kieszonki i nie może się kleić. To jest też moment, aby do tylnej ścianki zamocować wstążkę na tej samej wysokości co z przedniej strony. Całą resztę ścianek oklejam taśmą dwustronną.

Odrywam zabezpieczenia taśmy i przyklejam tę luźną dotychczas część (pojedynczą kartkę). Warto sprawdzić czy na pewno część z koronką nie została zaklejona, bo nie będziemy mieć kieszonki 😉 Tak wygląda od tyłu.

A tak od przodu:

Tagusie

Wycinam wąskie paski, z których robię tagusie. Je też oklejam także z tylnej strony.

W tagach robię dziurki dziurkaczem biurowym.

Mocuję nity i wstążkę. W związku z tym, że rypsówka jest sztywna i śliska, ma tendencję do rozwiązywania się, więc sklejam ją na magika.

Zdobienie kartki

Trzeba wyciąć mooooooc dodatków 😛

Przygotowałam też tekturki od różnych producentów.

Tekturki potraktowałam embossingiem na gorąco w dwóch kolorach występujących na papierach.

Napis przykleiłam na płasko do wnętrza kartki.

Wierzch ozdobiłam warstwowo. Centralnym punktem kompozycji jest okrągła tekturka, aby ją podnieść nieco podkleiłam ją papierem i zdystansowałam kawałkami tektury.

Dodałam resztę tekturek, perełki, kaboszony, co tam na biurku leżało:

Dopiero teraz zabrałam się za dekorowanie wystającej części wnętrza, aby po pierwsze nie zahaczała przy otwieraniu kartki, a po drugie, aby tworzyła spójne przejście z przednią częścią kartki.

Mam nadzieję, że tutorial Wam się spodobał i jest czytelny. Dajcie znać! A niebawem kolejny 🙂

A jak znajdziecie jeszcze chwilę czasu to może ukleicie kartkę-portfelik 🙂

Zobacz również

2 komentarze

 • comment-avatar
  Viola 29 stycznia 2020 (13:06)

  Ale fantastyczna kartka, muszę koniecznie zrobić tę formę 🙂 Uwielbiam te papierki 🙂

  • comment-avatar
   Cudnie nie Nudnie 29 stycznia 2020 (13:18)

   Super! Daj znać czy logicznie wszystko napisałam 🙂 Miłego klejenia!