Layout vintage według mapki

W tym tygodniu w Artimeno rozpracowujemy kolejną mapkę. Ja stworzyłam z niej layout w stylu vintage.

Dawno nie robiłam nic w stylu vintage, ostatnio same mocno kolorowe projekty. A tu proszę, mapka sama podpowiedziała taki styl.

Kojarzy się ona z pracą journalową i taki też był mój zamysł, jednak zamieniłam ją na layout w stylu vintage. Dzięki temu, że ma on niewielkie wymiary (20x20cm) zawsze mogę go później przerobić na np. okładkę albumu – wystarczy zrobić dziurki 🙂

Ja mapkę odwróciłam o 45 stopni w lewo czyli niebieskie kropy na Ani mapce u góry znalazły się u mnie z lewej strony. I wystąpiły w postaci spatynowanych śrubek 🙂 Kompozycję ułożyłam z papierów scrapbookingowych w stylu vintage, którą nieco podmalowałam, aby elementy rzucały cień.

Skrawki papierów jakie często odcinamy jako za duże do innych projektów, do tej mapki sprawdziły się znakomicie. Pod zdjęciem można z nich zbudować ciekawą kompozycję i wcale nie widać, że to tylko małe kawałeczki.

Wracając do mapki – niebieskie kropy na mapce w jej centralnej części zastąpiłam kompozycjami kwiatowymi.

Dodatkowo wzbogaciłam miejsce zaznaczone na dodatkowe elementy zardzewiałym spinaczem. 

Całość pracy utrzymałam w stylu vintage, koncentrując się na kolorach brązu, sepii i ecru, dodając tylko nieco blasku cekinami i brokatem.

Mam nadzieję, że moja interpretacja mapki przypadła Wam do gustu 🙂

Zobacz również

Brak komentarzy