Ostatnie podrygi zimy

Ostatnie podrygi zimy za oknem, ale także w moich projektach. Powstał zimowy jednorożec, którego mocno ociepliłam brązami i złotem. Taka wiosenna odwilż 🙂

 

 

Na bazę z hdf naniosłam papier ryżowy z kolekcji Stamperii “Winter unicorn”. Może tego nie widać, ale sporo mediowo się tu dzieje.

Po pierwsze użyłam pasty pękającej, którą świetnie uwidocznił płynny bitum. Dodatkowo brzegi potraktowałam ukochaną pastą piaskową, która znakomicie postarza projekty. Na to farba akrylowa w kolorze ciemnego brązu, która spowodowała efekt vintage.

 

 

Jak zima, to musi być skrząco 😉 Nałożyłam więc pastę brokatową przezierną. Po wyschnięciu przejmuje ona kolory jakie dzieją się pod nią, a przy okazji cudnie mienią się jej brokatowe drobinki. Zobaczcie zresztą sami:

 

 

Nawet splasha użyłam brokatowego! Dodatkowo dla ocieplenia projektu dokonałam kilku stemplowań w złotym kolorze.

Co by praca nie była zbyt plaskata, znaczy płaska 😉 trzeba było dodać jej objętości. A co najlepiej je dodaje? Oczywiście warstwy.

Na jednorożcowym obrazku warstwy tworzą dekory z masy utwardzalnej, kwiaty 3d wykonane w technice sospeso oraz sizal. Kwiaty to również papier ryżowy Stamperii, ale tym razem z kolekcji “Pink Christmas”, który pozostał mi jeszcze po świątecznym bombkowym szaleństwie 😉

 

 

Dla pogłębienia wrażenia przestrzenności projektu pozłociłam brzegi kwiatów, a na jagodach użyłam lakieru 3d.

 

 

I jeszcze jeden zabieg dla poprawy perspektywy to cień, który wykonałam bitumem. Całość lekko przyprószyłam gessem.

 

 

Zobacz również

Brak komentarzy