Ramka na zdjęcie – upcycling

Dziś projekt upcyclingowy, czyli wykorzystanie starej ramki na zdjęcie
 i jej przemiana w kolorową kwiatową pracę.

Ramkę okleiłam od frontu i po bokach papierem scrapowym, który uprzednio poszarpałam na brzegach. Natomiast spodnią jej stronę pomalowałam białą farbą kredową i potuszowałam nieco dla spójności obu stron. W związku z tym, że zamierzałam użyć sporo mediów – papier zabezpieczyłam przeźroczystym gesso.

Następnie przykleiłam kawałki layoutowej części papierów oraz gipiurę ze starej zazdrostki kuchennej.

Nałożyłam też pastę strukturalną przez szablon oraz przykleiłam wycięte elementy papierowe z kolekcji.

Jeśli warstwy, to pojawiła się oczywiście gaza. Nie zabrakło też elementów z masy samoutwardzalnej.

Są też przeźroczyste kaboszony, szklane kulki i maleńkie różowe mikrokuleczki.

Generalnie wszystkie elementy przykleiłam przy użyciu magika, ale przy elementach metalowych zastosowałam żel medium. Głównie przez ich ciężar, gdyż wiadomo, że ramka będzie stała i żeby nie poddały się grawitacji 😉 

Centralnym punktem programu jest kwiat z foamiranu, który pokolorowałam suchymi pastelami, a konstrukcję połączyłam klejem na gorąco. Dodałam też wstążkę vintage czyli gnieciuszkę. 

Przy pracach warstwowych ważna jest gra cieni, aby projekt wyglądał tak przestrzennie jakby rzucał faktyczny cień. Nie trzeba stosować go koniecznie w czerni czy szarości, czasem wystarczy po prostu ciemniejsza farbka w kolorze motywu lub też uniwersalna farba akrylowa w kolorze brązu. Ważne jest, aby cieniować te elementy, które chcemy uwidocznić, nawet te pyci-pyci 🙂

Koloru nadał też złoty wosk i brokat.

A chlapania splashem nie ominęły nawet ptaszorka 😉 

Mam nadzieję, że inspiracja przypadła Wam do gustu i wykonacie projekt upcyclingowy czyli nadacie drugie życie jakiemuś niepotrzebnemu już przedmiotowi.

Zobacz również

Brak komentarzy