Serce dla Owsiaka

 • serce dla owsiaka wośp

Serce dla Owsiaka to akcja rozpropagowana wśród rękodzielników tworzących w różnych technikach. Powszechne rękodzielnicze ruszenie powstało po zamordowaniu Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza podczas światełka do nieba w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

No, a że ja co roku uczestniczę w graniu, zbieraniu, tworzeniu i dawaniu na rzecz WOŚP (na przykład w TEN SPOSÓB , to nie mogłam być poza tą akcją.

 

 

Serducho jest ze sklejki, szacownej wielkości 30cm, sklejka w kształcie Polski ma 15cm. W pracy użyłam papierów 13arts z kolekcji Rose fields oraz folii transparentnej, którą podbiłam gdzieniegdzie szlagmetalem. Użyłam szlagmetalu w kolorze zielonego złota, co idealnie wkomponowało się w różane liście. Tekturka to kwadratura koła od Essy-floresy i nie ukrywam, że to jest mój piąty projekt tylko w tym miesiącu (!) z jej użyciem. Wypukłe serduszka to masa modelująca i masa żelowa w teamie z maską Agaterii.

 

 

 

Całość utrzymałam w kolorze złota i czerni, z różanymi akcentami. Dodatkowo czerwone, zwracające uwagę serce. Pokryłam je moim ostatnim odkryciem, czyli zglutowaciałą farbą do tkanin, która dzięki właśnie konsystencji zastyga w świetnej nieregularnej teksturze, jednocześnie pozostając mocno błyszcząca.

 

 

W pracy użyłam cytatów z utworów jakie słuchałam w latach dziewięćdziesiątych. Czyli wtedy kiedy Orkiestra zaczynała grać, a na Jurka tłum spoglądał jak na oszołoma w czerwonych galotach i glanach.

Ożyły wspomnienia z tych najlepszych lat mojego życia. Pierwsza miłość, okres buntu, glany, dziary i włosy na cukier. Ucieczki z domu. Jarocin i przystanek Woodstock. Wino truskawkowe i baniaki sangrii pite w kilkunastu z jednego gwinta. Częste wizyty na komendzie i milicja w domu. Śmierć przyjaciela. Pogoteki przy świetnej muzyce tamtych lat. Teraz już takiej nie ma, wiecie? Grzesiek Ciechowski i Republika czy Obywatel GC, Kazik, Aya RL, Tilt i Sztywny Pal Azji. Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy i TLove. I ja śpiewałam z nimi, chcąc lepszej Polski i kochając ją taką jaka była.

I dlatego mimo, że nie znam Jurka osobiście i pewnie nigdy nie poznam, tym sercem chciałam okazać mu szacunek za to co zrobił, robi i robić będzie. Za moje wspomnienia, nieodłącznie związane z Orkiestrą, będące najlepszym czasem w moim życiu. Za którym tęsknię.

 

 

 

Pracę zgłaszam do wyzwania Tricksart – “Text” – LINK

 

 

Dołączam się również do zabawy wyzwaniem w Scrapku – “Z sercem” – TUTAJ

 

 

Serducho mknie również na wyzwanie Essy-floresy – “Z potrzeby serca” – do którego możecie dołączyć TU

 

Zobacz również

9 komentarzy

 • comment-avatar
  Josta 20 lutego 2019 (08:59)

  To serducho jest fenomenalne ! Pomysł i wykonanie – rewelacyjne!

  • comment-avatar
   Cudnie nie Nudnie 20 lutego 2019 (10:03)

   Dziękuję 🙂

 • comment-avatar
  Aleksandra 20 lutego 2019 (13:13)

  Super sprawa ! Piękna idea , piękne serducho ! Dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu Essy-floresy . Pozdrawiam serdecznie !

 • comment-avatar
  Ela17 20 lutego 2019 (20:44)

  Piękna praca, serducho takie inne,dziękujemy za udział w wyzwaniu Essy-Floresy.

 • comment-avatar
  Monika 21 lutego 2019 (17:39)

  Dziękuję, że przypomniałaś mi o tej akcji! Praca świetna, taka..chwytająca za serce 🙂
  Dziękuję za udział w wyzwaniu TricksArt 🙂

 • comment-avatar
  Emil Kowalski 21 lutego 2019 (19:07)

  Piękna warstwowa praca, z Wielką intencją i zaangażowaniem.
  Dziękuję za udział w wyzwaniu “Praca z cytatem…” na blogu Tricksart.
  DT Emil

 • comment-avatar
  Blanka 21 lutego 2019 (21:44)

  Piękne serce! Dziękuję za udział w lutowym wyzwaniu Essy-Floresy!

 • comment-avatar
  allearte 27 lutego 2019 (18:17)

  Zacna inicjatywa i zacne serducho! dziękuję za udział w essowym wyzwaniu 🙂

 • comment-avatar
  Monia 7 marca 2019 (18:23)

  Fantastyczna, niebanalna, bogata w detale praca 🙂