Świetna chusta. Darmowy wzór po polsku.

Światło dzienne ukazuje zapowiadany udzierg z cudownej skarpetkowej włóczki firmy Lang.

To Jawoll, w pięciu odcieniach. Szczegółówe dane z banderoli:

75% wełna superwash, 25% poliamid. W motku 50g jest 210m. Na druty 2,5-3,5.  Na sweterek męski w rozmiarze M potrzeba 550g, na damski 450g, na dziesięciolatka 300g, a na skarpetki 100g.

Włóczka miła w dotyku, po wypraniu zrobiła się jeszcze bardziej delikatna.

Zrobiłam z niej prostą chustę według wzoru Oli Grefling. Wzór nazywa się GRADIENT i jest dostępny na Ravelry za darmo i w języku polskim.

Chustę robiłam na drutach nr 4, gdyż zgodnie z wskazówkami we wzorze powinna być luźna. Zastosowałam 5 odcieni kolorystycznych.

Wzór jest nietypowy nie w zakresie zastosowanego ściegu, bo on akurat jest bardzo prosty 🙂 Jednak zmianę pasów nie liczy się według ilości zrobionych rządków czy szerokości tego pasa, a się ją WAŻY.

W związku z tym, że będąc w szoku po wejściu do skarbnicy włóczek wszelakich jaką jest RED BUTTON, kupiłam o jeden kolor więcej niż było potrzeba, musiałam też skorygować wzór Oli.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zrobić Gradienta z 250g poniżej przedstawiam rozkład wagi dla poszczególnych pasów:

A 2,5g
B 7,5g
C 12,5g
D 17,5g
E 50g
D 32,5g
C 37,5g
B 42,5g
A 47,5

Po zblokowaniu chusta osiągnęła rozmiar 160×100 cm. Bardzo polecam wzór Oli. Napisany jest czytelnie dla dziergaczy na każdym poziomie wtajemniczenia. A chustę można też nosić “do góry nogami”:

Wracając jeszcze do włóczki – w środku znajdziecie super niespodziankę. To szpulki z cieńszą wersją włoczki, które można wykorzystać do zszycia dzianiny lub do innych udziergów. Ja zamierzam zrobić z nich małe kwiatki, sfilcować je i finalnie wszyć lub wkleić w bazę do broszki 🙂

A tyle zostało ze wszystkich moteczków… Nie ukrywam, był stres, że nie wystarczy na rządek 🙂

Zobacz również

Brak komentarzy