Szkicownik do góry nogami

Ten szkicownik ozdobiłam do góry nogami czyli tylna okładka to przód, a przednia tył. Dlaczego? Bo miał wklęsły ohydny napis z przodu, mimo, że sam w sobie był cudny – wielki i z papierem znakomitej gramatury.

Taki zabieg mogłam wykonać z dwóch powodów – numero uno bo w środku nie było żadnych oznaczeń wskazujących gdzie przód a gdzie tył. A on sam ładnie otwierał się też na odwrót. Po drugie – bo tylko w ten sposób mogłam skutecznie zakryć te wklęsłości.

 

 

A przykryć faktycznie miałam czym 😉

Cały szkicownik potraktowałam gessem, następnie nałożyłam tekturkę od Essy Floresy o nazwie “kwadratura koła”, która świetnie wpisuje się w tematykę steampunkową. Na boki wskoczyła maska z kleksami wykonanymi pastą strukturalną Stamperii. Całość przykryłam barwionymi koronkami i gazą. Na to pasta piaskowa.

Tak powstała baza. Na bazę nałożyłam konstelację z mnóstwa metalowych dodatków od Mitform Castings oraz Retro Kraft Shop. Ale żeby nie był za ciężki – użyłam też wycisków z masy superlekkiej, tekturek, ozdób ze sklejek oraz kwiatów z żywicy.

Dużą żarówę potraktowałam od spodu brokatowym splashem, który świetnie daje podbicie światła. Po raz pierwszy zamontowałam małe ruchome elementy – małą żarówkę, która dynda się na postarzonej wstążce. Natomiast buteleczkę obwiązałam tą samą wstążką, przy czym na końcu nanizałam metalowe złote koraliki. Takie targanie za zwisy przecież odstresowuje, prawda? 😉

Całość pracy potraktowałam farbami metalicznymi Finnabair i Cadence w kolorach fioletu i zieleni. W zielonym kontraście nałożyłam też kropkową maskę. Brzegi po pocieniowaniu rozjaśniłam dwoma kolorami złota. Cień od spodu konstrukcji wzmocniłam holograficznym czarnym brokatem. Szkicownik mocno się mieni!

Natomiast spodnią stronę nie dekoruję wieloma elementami 3d, gdyż dla mnie istotne jest, aby nie był tylko piękny, ale też użytkowy.

Zatem na spokojnie 😉 :

 

 

Złomki tylko symbolicznie. Pędzelkowa dekoracja zrobiona pastą 3d, ma nawiązywać do celu przeznaczenia notesu.

Całość konsekwentnie przemazana metalicznymi kolorami z przedniej okładki.

 

Pracę zgłaszam do wyzwania Scrapandme “Metal” LINK

 

 

Zgłaszam się też do wyzwania Artimeno “Praca z użyciem mediów” LINK

 

Oraz do wyzwania Miszmasz Papierowy “Skrząco-błyszcząco”, do którego zaprowadzi Was ten  LINK

 

 

 

Zobacz również

2 komentarze

 • comment-avatar
  OriBella 27 stycznia 2019 (23:20)

  Cudna okładka, po prostu mega! Nawet nie chcę wiedzieć jak wyglądał notes wcześniej, bo to co jest teraz jest niesamowite 🙂 W imieniu DT Artimeno dziekuję za udział w naszej zabawie.
  Pomimo kłopotów z naszą żabką, praca oczywiście będzie brana pod uwagę. Pozdrawiam serdecznie – Izabella – DT Artimeno.

 • comment-avatar
  Panna Totti 15 lutego 2019 (09:39)

  Rewelacyjna praca! Ozdoby na okładce rozmieszczone są niczym instalacja, to mi się bardzo podoba! Dziękuję za udział w wyzwaniu Miszmasz Papierowy 🙂