Wiosenne porządki

Tak, ja znowu o wiośnie. Tym razem wiosenne porządki 😉

Moja pracownia nie może zostać przecież pominięta. Tym razem padło na papier do scrapu. Końcówek papierów i elementów do wycinania mam mnóstwo. I to nierzadko takich kolekcji, których już nie ma w regularnej sprzedaży. Albo producentów, którzy już zlikwidowali swój biznes.

Najczęściej z takich miksów papierów robię tła do prac mediowych, ale tym razem trafiło na kartkę 🙂

 

 

Papiery bazowe są od dwóch producentów, papierowe dodatki od trzech innych. A niektóre, jak np. ten stary zegar, to już zupełny no name jest 😉 Kupiony zapewne na jakimś bazarku.

 

 

Przy takim melanżu papierów z kilku kolekcji bardzo ważne jest zachowanie spójności. Wiecie jak ja sobie z tym radzę? Wciąż powtarzam w myślach – “Dorota, max 3 kolory, max 3…” 😛

I myślę, że w tym przypadku się udało i powstał klimat vintage.

 

 

W pracy użyłam bazę kartki z papieru kraftowego, którą pobarwiłam nieco białym gessem. Po raz pierwszy nie wykleiłam kartki wewnątrz, gdyż uznałam, że taki powinien być nieco surowy odbiór projektu. Papiery sponiewierałam, podarłam znaczy i wymiętosiłam, potuszowałam wywarem z herbaty.

No a reszta to zbiórka z biurka: oprócz papierowych dodatków dołożyłam też gazę, koronkę, sznurki (w tym jeden od metki ubraniowej 😉 ), no i sklejkową ramkę.

Uznałam jednak, że należy się nieco glamour, więc pobarwiłam całość złotą pastą, dodałam perłowo-złote koraliki, a trybiki potraktowałam embossingiem w kolorze starego złota.

 

 

Tył jest na gładko, ale również sponiewierany:

 

 

Uwielbiam szyć po papierze, więc zabieg ten nie ominął też i tego projektu. Niezbyt przykładam się do tej czynności, co widać, ale taki efekt chciałam osiągnąć. Ciekawe co na to mój drogocenny Brother 😉 Niebawem pokażę Wam boxa z wieeeeeeloma przeszyciami, który mimo stylu vintage prezentuje się bardzo, bardzo energetycznie 🙂

 

 

Pracę zgłaszam do wyzwania Kartkowego ABC “E jak embossing/eko” – LINK

 

 

Biorę też udział w wyzwaniu Szuflady “Skrawki, ścinki, resztki” – LINK

 

Zobacz również

2 komentarze

  • comment-avatar
    manita 26 marca 2019 (13:30)

    cudowna jest! Witam w Wyzwaniu Szuflady!

  • comment-avatar
    Mytha 25 kwietnia 2019 (08:30)

    Piękna praca!